Archive results details:

World Cup RR Y/J and Europe Cup "B" Class Detva

Detva, 11.12.2010

Rock'n'Roll - Juniors

Pl.
St.N.
Competitor
Country
Pt.
1
Dino BONACIC - Ariana TUCMAN
CRO
108
2
Maxim UGOL'KOV - Maria SAZONOVA
RUS
97
3
Konstantin CHISTIKOV - Elena ZHOVTYAK
RUS
86
4
Robert TÖRNHAGE - Emma JONSSON
SWE
80
5
Andrey LAZORKA - Darya SAVCHUK
UKR
79
6
Romain RICOUX - Andrea DEMAIO
FRA
78
7
Dániel BÁNHIDI - Panna RÉVÉSZ
HUN
77
8
Zoltán LAKICS - Dorina HORVÁTH
HUN
61
9
Karlo SKRINJARIC - Gloria MIHALJEVIC
CRO
58
10
Pavel KLIMENDA - Veronika SHIBALOVA
CZE
55
11
Daniil MAL'TSEV - Kristina KORNILOVA
RUS
52
12
Tamás MOLNÁR - Borbála BODÓ
HUN
49
13
Leonardo KOLENC - Mara-flora RUNJIC
CRO
46
14
Dmytro ERSHOV - Diana BOBROVSKA
UKR
43
15
Vladyslav TERESHCHENKO - Natalya RESHAVSKA
UKR
40
16
Denys PAKHOMOV - Iuliia AKINSHYNA
UKR
37
17
Patrik CIPRIC - Lucija KARAVLAH
CRO
34
18
David KROULIK - Veronika KLIMENTOVA
CZE
31
19
Jaka JUŽNIČ - Helena GUTNIK
SLO
28
21
Nikolay KULIKOVSKIY - Sofya GORBIK
RUS
22
22
Kresimir RUDEC - Matea GRUBISIC
CRO
19
23
Andraž JUŽNIČ - Maša ROŽANC
SLO
17
24
Artem LOBOV - Elena MYSLEVA
RUS
16
25
Nico PÄPER - Hanna KUNERT
GER
15
26
Krisztián KRIVENKÓ - Nikolett MÉSZÁROS
HUN
14
27
Alexander PETROV - Anna KISILEVA
RUS
13
28
Dmitriy PULOV - Ekaterina SOLOVEVA
RUS
12
29
Branimir RUDEC - Dora BOSANAC
CRO
11
30
Igor PYATNITSA - Maria GOLCHEVSKAYA
RUS
10
31
Krisztián PAPP - Henriett KATONA
HUN
9
32
Miha BAJEC - Julija HORVAT
SLO
8
33
Jonas GAGELMANN - Tabea GAGELMANN
GER
7
34
Marcel HRUSKA - Lenka KOTRUCHOVA
SVK
6
35
Andrija SEMENJUK - Petra RAJCEVIC
CRO
5
36
Lukas PURDEK - Tereza UGLEROVÁ
SVK
4
37
Christian GARTMEIER - Susanne MISOF
GER
1
37
Jonas BRAUER - Franziska SCHMIDT
GER
1
37
Tobias BAHE - Annalena NEUNER
GER
1

Rock'n'Roll - Juveniles

Place
St.N.
Competitor
Country
Points
1
Alen MIKIC - Ana SILAJ
CRO
148
2
Ivan USHKOV - Daria NETSKINA
RUS
137
3
Vladyslav GUMENYUK - Viktoriya PANOVA
UKR
126
4
Ádám KIRÁLY - Dorottya NOVÁK
HUN
120
5
Samuel LUSCAN - Michaela HRONČEKOVÁ
SVK
119
6
Yaroslav SONNIKOV - Anastasia FOMINA
RUS
118
7
Artmiy SUROV - Anastasia BUINA
RUS
117
8
Márk ILCSIK - Dorottya NAGY
HUN
101
9
Ivan ANUROV - Anastasia RYABOKON
RUS
98
10
Dmitriy YASHAROV - Karina LYUBAYA
RUS
95
11
Nikita SHEVALKIN - Tatiana GUSEVA
RUS
92
12
Drok YAROSLAV - Olena ZBARSKA
UKR
89
13
Mikhail GANYUSHKIN - Ekaterina GRIGOROVICH
RUS
86
14
Mykyta SHAPOVAL - Viktoriya LYHMANOVA
UKR
83
15
Marko HATVALIC - Iva JUREC
CRO
80
16
Alex DELI - Alexandra VARGA
HUN
77
17
Andryi YAKOVENKO - Olexandra SYDORENKO
UKR
74
18
Alexandr MALYY - Veronika KIRILLOVA
RUS
71
20
Lovro LABURA - Elena COVRAN
CRO
65
21
Oleg YAKOVENKO - Xeniya BARSKA
UKR
62
22
Jaka VREVC-ZLAJPAH - Luna VOGRIC
SLO
59
23
Miroslav LALÍK - Barbora KUKLIŠOVÁ
SVK
57
24
Matic ADAMIČ - Ula Ana LEBAN
SLO
56
25
Arseniy KOMAROV - Anastasia PRONINA
RUS
55
26
Renátó TÓTH - Dorina BEZZEGH
HUN
54
27
Attila ALAKSZA - Dominika TELEK
HUN
53
28
Mikhail KOSTRICHKIN - Anastasia KAZANBAEVA
RUS
52
29
Orest NISHCHERETOV - Darya BYBLIKOVA
UKR
51
30
Viacheslav SLOBODENKO - Liubov EGOROVA
RUS
50
31
Dmitriy GRISHUTIN - Anna KOMAROVA
RUS
49
32
Denys MEZENTSEV - Yana KHARTSYZ
UKR
48
33
Sebastian GEIGER - Katja GEIGER
GER
47
34
Bálint JURECSKA - Eszter CSERNYIK
HUN
46
35
Mykyta KHOROLSKYY - Regina TSYLITSYNSKA
UKR
45
36
Sebastian HANEL - Lena NOVAK
AUT
44
37
Márton GLÁSER - Laura NOVÁK
HUN
43
38
Gergő SERESS - Csenge SZALAI
HUN
42
39
Kristijan PAVLOVIC - Paola PISONIC
CRO
41
40
Felix HENTSCH - Sarah BAIER
GER
40
41
Bálint LACZHÁZI - Enikő TOTH
HUN
39
42
Kirill KUDRYASHOV - Elizaveta LAZAREVA
RUS
38
43
Šimon KUČERA - Patricia VIZINOVÁ
SVK
37
44
Denys TYUTYUNNYK - Anastasiya TOVSTOKORA
UKR
36
45
Ivan RADIN - Lika KOZLOVA
RUS
35
46
Egor EZDOKOV - Irina LOBACHEVA
RUS
34
47
Evgenii ALIKHIN - Elizaveta DYACHKOVA
RUS
33
48
Dániel BAUMGARTNER - Dominika BABOS
HUN
32
49
Daniel VISEK - Aneta RENDLOVA
CZE
31
50
Kristijan MAMIC - Veronika SIPUSIC
CRO
30
51
Alexandr SHKODA - Alexandra SUKHRIAKOVA
RUS
29
52
József OROSZ - Vivien BERECZ
HUN
28
53
Jernej NOVAK - Lejla GLAVIČ
SLO
27
54
Marek NOWAK - Karolina NOWAK
POL
26
55
Nikita VALEEV - Alexandra CHERNISHOVA
RUS
25
56
Bartłomiej MRUK - Karolina MAREK
POL
24
57
Žan SKOČIR - Maša MESOJEDEC
SLO
23
58
Noa LILIH - Iva SILAJ
CRO
22
59
Jan KARACIC - Ana-marija MIHALJEVIC
CRO
21
60
Ziga VREVC-ZLAJPAH - Danaja KURNIK
SLO
20
61
Kirill DOROSHENKO - Ksenia IVANOVA
RUS
19
62
Lovro BILUSIC - Ema COVRAN
CRO
18
63
Tino VUCAK - Lorena KOMERICKI
CRO
17
64
Petar BELINIC - Dorotea GOMAZ
CRO
16
65
Tibor ROŽANC - Katrin KOSTANJŠEK
SLO
15
66
Jon VOGRIC - Katja DUH
SLO
14
67
Patrik ARH - Ana OŽVATIČ
SLO
13
68
Jan DĄBROWSKI - Julia POLUK
POL
12
69
Jaka JORDAN - Eva ĐORĐESKA
SLO
11
70
Fabian FLADERER - Lena WEBER
AUT
10
71
Jak KAVČIČ - Karolina GUMILAR
SLO
9
72
Dominik SROKA - Magdalena MICHALSKA
POL
8
73
Elias STADLMANN - Kristina WAGNER
AUT
7
74
Jure VUKINA - Danaja TRAMPUŠ
SLO
6
75
Aljaž PEČAK - Gaja KAVČIČ
SLO
5
76
Jakub KUKLIS - Alexandra DOSKOCILOVA
SVK
4
77
Matic TOPLAK - Ajda RAMSAK
SLO
3
78
Viliam VÁLKA - Viktoria BUDÍNOVÁ
SVK
2
79
Ľubomír KÚTNIK - Nikola WEISSOVÁ
SVK
1

Rock'n'Roll - Main Class Contact Style

Place
St.N.
Competitor
Country
Points
1
Nikita SHURABURA - Dinara SYAYTBATTALOVA
RUS
89
2
Filip KOCIS - Andrea HRUSKOVA
SVK
78
3
Denis TERTYSHNIYY - Ksenia OSNOVINA
RUS
67
4
Igor KATRECHKO - Polina GERASIMENKO
UKR
61
5
Miroslav JANKOVIC - Adela PISONIC
CRO
60
6
Aleksandr LIGOSTOV - Alina LEVCHENKO
RUS
59
7
Yves VAN-DEN-EYNDEN - Shana VAN-DEN-KIEBOOM
BEL
58
8
Filip BILUSIC - Larisa GOMAZ
CRO
42
9
Viktor BYBLIKOV - Anastasia KOZUBSKA
UKR
39
10
Tomas PREDIGER - Kristýna DRYÁKOVÁ
CZE
36
11
Adrián SÁRDI - Anita-flóra KOVÁCS
HUN
33
12
Luka HATVALIC - Josipa SEREMET
CRO
30
13
Bence FÓNAD - Kitti KARKUSZ
HUN
27
14
Tomasz NOSAL - Małgorzata DOMAŃSKA
POL
24
15
Nino KLAS - Ivona CEROVAC
CRO
21
16
Kirill KORKUNOV - Ksenia KORKUNOVA
RUS
18
17
Petar VLAEV - Zhenya KONSTANTINOVA
BUL
15
18
Rosen STOYKOV - Antonia VASILEVA
BUL
12
19
Stefan TUROK - Laura COPE
GB
9
20
Valentin VELIKOV - Rozina STOICHEVA
BUL
6